Kurs WordPress dla początkujących

| |

Większość osób, które zaczynają swoją przygodę ze stroną internetową staje przed trudnym wyborem. Zlecić jej wykonanie, czy spróbować własnych sił?

Zlecenie wykonania strony

W zasadzie to najprostszy sposób na uruchomienie witryny. Wystarczy znaleźć agencję lub freelancera, który zna się na rzeczy, przekazać mu komplet materiałów do strony i czekać na efekt końcowy. Niestety bardzo często okazuje się, że nie jesteśmy do końca zadowoleni z rezultatu, bo okazuje się, że twórca strony nie do końca czuje specyfikę naszej branży. Prosimy więc o nanoszenie poprawek, ale na pewnym etapie wykonawca mówi STOP. Nie będziemy przecież w nieskończoność modyfikowali strony, bo to wymaga dodatkowych nakładów pracy i czasu. Ostatecznie więc idziemy na kompromis zakładając, że później detale dopieścimy sobie już sami we własnym zakresie.

Własne zmiany – pod górkę

Gdy już stronę mamy gotową i zabieramy się za próbę jej modyfikacji okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Owszem treści podmienimy bez problemu, ale jeśli zechcemy modyfikować layout, to często pojawiają się schody. Nie potrafimy wprowadzić modyfikacji nagłówka, stopki czy innych stałych elementów witryny. Czasem problematyczne okazuje się nawet zwykłe menu na stronie. I to jest moment, w którym zaczynamy zastanawiać się czy wydane pieniądze na realizację były faktycznie właściwie zainwestowane.

Najczęściej w takiej sytuacji zwracamy się z prośbą do wykonawcy o przebudowę strony, a ten informuje nas ile taka przyjemność będzie kosztowała. No coś. Jesteśmy więc uzależnieniu od niego i niewiele jesteśmy w stanie zdziałać bez takiego wsparcia za które każdorazowo musimy dopłacać. Pół biedy jeśli to tylko dodatkowe koszty, ale bywa, że na wprowadzenie zmian musimy dłuuugooo czekać, a zależy nam na sprawnej interwencji bo chcemy np. wystartować z kampania marketingową.

Samodzielne zbudowanie strony

Coraz więcej osób decyduje się na podjęcie wyzwania i samodzielna budowę strony internetowej. Dzieje się tak za sprawą coraz lepiej rozwiniętych technologii, które celują już nie tylko w środowisko developerów, ale końcowych użytkowników, którzy mogą nie mieć kompletnie żadnego doświadczenia czy wykształcenia informatycznego.

Dlaczego warto spróbować?

Przede wszystkim możemy zaoszczędzić niejednokrotnie bardzo pokaźne kwoty, które w innym wypadku musielibyśmy zapłacić specjalistom. Widziałem częste przypadki niewiarygodnego wręcz wykorzystywania nieświadomości osób rozpoczynających pracę z własna stroną. Jednym z takich przypadków była goła instalacja sklepu internetowego na Prestashop, z domyślną konfiguracją i motywem za którą właściciel tego sklepu zapłacił 6000 zł. Co jest takiego wyjątkowego w tym przykładzie? Otóż to, że owe uruchomienie sklepu zajęło agencji dosłownie 15 minut i te 15 minut ich pracy kosztowało Klienta 6000 zł. Coś takiego powinno być karalne.

Jeśli samodzielnie zdecydujesz się na budowę strony czy sklepu unikniesz tego typu sytuacji gdybyś miał to nieszczęście i trafił na nieuczciwą agencję lub freelancera.

Poza tym tworząc stronę samodzielnie jednocześnie się jej uczysz, dzięki czemu znasz każdy najdrobniejszy jej element, a to oznacza, że jeśli przyjdzie Ci do głowy w przyszłości przebudować ją czy to na polu wizualnym czy funkcjonalnym, nie będziesz mieć z tym większych problemów.

Jak nauczyć się budowy stron?

Nie musisz iść na studia informatyczne, nie musisz inwestować w drogie szkolenia stacjonarne z których zazwyczaj niewiele zapamiętasz. Wystarczy, że poszukasz w sieci dobrych kursów onLine na żądanie. Inwestycja w taki kurs to zazwyczaj koszt nie przekraczający 300 zł, a zalet jest wiele. Z kursu możesz korzystać kiedy chcesz, realizujesz jego materiał we własnym tempie i w każdej chwili gdy tylko pojawi się potrzeba możesz do kursu wracać!

To co mogę polecić jeśli chodzi o kurs dla totalnie zielonych osób, to „Kurs WordPress dla początkujących„. Jeden z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych kursów tego typu w polskim Internecie. Ogrom wiedzy, a co istotne materiały są na bieżąco aktualizowane.

Decydując się na tego typu formę edukacji jesteś w stanie w ciągu w ciągu kilku dni uruchomić własną, świetnie wyglądającą i funkcjonalna witrynę. Oszczędzisz nie tylko dużą ilość czasu, ale także pieniądze, które możesz zainwestować np. w działania związane z promocją Twojego projektu.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other